września 27, 2017

PORADNIK KAŻDEGO TURYSTY

 

PIERWSZY RAZ SAMOLOTEM – JAK POKONAĆ STRACH? 10 RAD CO MOŻNA ZROBIĆ, ŻEBY MNIEJ BAĆ SIĘ LOTU SAMOLOTEM CZ.1.


  
Zawsze bałam się latać samolotem. Aż do 24 roku życia na wakacje jeździłam tylko samochodem lub autokarem. Za nic nie wyobrażałam sobie wsiąść do samolotu. Aż przyszła ta decyzja... wsiadam i lecę na wymarzony wyjazd, albo rezygnuję z wyjazdu. W końcu każdy z nas staje przed taką decyzją, bo przecież do większości miejsc na świecie trudno (albo wręcz niemożliwe jest) dojechać drogą lądową.

Dla mnie pierwszym krokiem do przełamania lęku przed lataniem było podjęcie decyzji o wylocie na wakacje i uświadomienie sobie, że w celu realizacji mojego marzenia muszę odłożyć lęk na drugi plan. Decyzję podjęłam szybko. Potem dopiero zaczęły się kolejne schody.

Decyzja podjęta, wyjazd zarezerwowany, ale lęk i niepokój pozostały. Mimo ogromnej chęci na wyjazd, silnej motywacji i wiedzy o tym, że zrealizuje się moje marzenie w tyle głowy zostały lękliwe myśli: „A co będzie jeśli...?”, „A jakie to jest uczucie...?”. Biłam się z nimi dość mocno póki nie wykonałam kilku kroków dla mojej psychiki:

 

 

 

PIERWSZY RAZ SAMOLOTEM – JAK POKONAĆ STRACH? 10 RAD CO MOŻNA ZROBIĆ, ŻEBY MNIEJ BAĆ SIĘ LOTU SAMOLOTEM CZ.2.


W pierwszej części wpisu "Pierwszy raz samolotem - Jak pokonać strach?" (Czytaj tutaj!) podawałam rady takie jak: rozmowy z osobami, które już latały samolotem, zapoznanie się z wyglądem lotniska i procedurami na nim obowiązującymi, odpowiednie zapakowanie bagażu, wyposażenie się w "umilacze" podróży, podróż z osobą zaufaną itd.. Były to rady od 1 do 5. Jednak to dopiero kilka z metod, które wykorzystałam przed moją pierwszą podróżą samolotem. Oto dalsza część wpisu:Brak komentarzy:

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!