kwietnia 30, 2020

ISLANDIA

Czy bezpiecznie jest lecieć na Islandię?

Ponieważ najczęściej zadawane przez Was pytania dotyczą bezpieczeństwa w różnych miejscach świata do których docieram, również tym razem, opisując wyjazd na Islandię, zacznę od wpisu na temat bezpieczeństwa na Islandii. Czy bezpiecznie jest lecieć na Islandię? Oczywiście, że tak! Pokuszę się nawet o więcej... to chyba najbezpieczniejsze z miejsc w których byłam. Każdy będzie się tutaj czuł bezpiecznie. Islandczycy mówią, że niemal nie ma u nich przestępczości, a największym zagrożeniem są... owce i turyści. Owce, bo czasami wylegują się na ulicach i mogą powodować wypadki. A turyści...

 CZYTAJ WIĘCEJ >>


Wodospady Seljalandsfoss i Gljúfrabúi - Islandia Południowa


Zwiedzając południową Islandię i podróżując tzw. Ring Road - drogą krajową nr 1 otaczającą wyspę,  trzeba zobaczyć trzy charakterystyczne wodospady. Pierwszym (jadąc od strony Reykjawiku) jest Seljalandsfoss, tuż obok niego znajduje się Gljúfrabúi, a niecałe 30 km dalej - Skógafoss (opiszę go w osobnym wpisie).

 


Skógafoss - Islandia Południowa

Tak jak pisałam w poprzednim poście (tutaj) jednymi z najpiękniejszych atrakcji Islandii Południowej są wodospady. Poza Seljalandsfoss i Gljúfrabúi przy Ring Road znajduje się jeszcze (chyba zresztą najpopularniejszy) wodospad Skógafoss, którego urok zachwycił m.in. twórców filmów i seriali: Gra o Tron, Thor i Sekretne Życie Waltera Mitty.

 CZYTAJ WIĘCEJ >>


WYNAJEM AUTA NA ISLANDII

 
Islandię zdecydowanie najlepiej zwiedza się wynajętym samochodem. Można wtedy dopasować program zwiedzania do swoich upodobań, wybierając spośród wielu naprawdę pięknych i fascynujących miejsc te, które Was najbardziej interesują. 

Co trzeba wiedzieć wynajmując samochód na Islandii? 
Jaki jest koszt wynajęcia samochodu na Islandii na 7 dni?
Czy wykupić dodatkowe ubezpieczenie samochodu na Islandii?
PODSTAWOWE INFORMACJE O WYNAJMOWANIU AUTA NA ISLANDII PONIŻEJ ->


CZYTAJ WIĘCEJ >> 


Laufskálavarða - zostaw kamyk na szczęście w podróży po Islandii!


Laufskálavarða to miejsce, którego nie znalazłam w papierowym przewodniku po Islandii. Natknęłam się na nie dopiero planując dokładnie każdy dzień wyjazdu i szukając w internecie miejsc wartych odwiedzenia na trasie między Vik i Myrdal, a Kalfafell. Laufskálavarða nie jest imponujące jak inne lokalizacje typu wodospady Skogafoss czy Seljalandsfoss, ale warto je odwiedzić, by zapewnić sobie trochę szczęścia w dalszej podróży!Reynisfjara Beach Islandia

Plaża Reynisfjara jest jedną z najbardziej znanych na Islandii. Przez wiele przewodników i rankingów jest uznawana za najpiękniejszą na wyspie, a nawet za jedną z 10 najpiękniejszych plaż na świecie! Dlaczego? Czy warto zobaczyć plażę Reynisfjara? Jaki jest jej fenomen? 
Dverghamrar - klify krasnala na Islandii

Dverghamrar to dwie piękne formacje skalne składające się z bazaltowych kolumn, nazywane "klifami krasnala". Dverghamrar znajduje się niedaleko miejscowości Kalfafel i Kirkjubæjarklaustur (Islandia Południowa) przy trasie nr 1, prowadzącej dookoła wyspy. Jeśli podróżując po Islandii Południowej szukacie ciekawego miejsca do odwiedzenia to polecam Wam zatrzymać się chociaż na chwilę przy Dverghamrar. Szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego to miejsce nie jest opisywane w przewodnikach książkowych. Moim zdaniem warto je zobaczyć!

Dverghamrar

Brak komentarzy:

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!