sierpnia 22, 2021

Zagroda Ojrzanów i Pałac Ojrzanów - gdzie można uciec od zgiełku Warszawy lub Łodzi?

Przytłacza Was czasem zgiełk i tempo dużego miasta? Szukacie miejsca, dość blisko Łodzi lub Warszawy, ale gwarantującego spokój i klimat beztroski? Znalazłam takie miejsce w Zagrodzie Ojrzanów. 30 minut od Warszawy, a 1,5 godz od Łodzi, w Ojrzanowie znajdziecie gospodarstwo agroturystyczne z duszą. 

Zagroda Ojrzanów nocleg

 Zagroda Ojrzanów jedzenie

Zagroda Ojrzanów teren


Zagroda Ojrzanów - co warto wiedzieć?

Zagroda Ojrzanów położona jest w otulinie lasu i łąk, dlatego panuje tu spokój i wspaniałe warunki do relaksu. Na terenie gospodarstwa agroturystycznego znajduje się kilka stawów, poprzecinanych groblami. Poza tym kilka budynków mieszkalnych, gospodarczych i piękna, przeszklona sala do ćwiczeń lub warsztatów. 

Zagroda Ojrzanów staw

Zagroda Ojrzanów sala do ćwiczeń


  

Jeśli chodzi o nocleg - pokoje są skromne, ale wygodne. Jest czysto, widać, że obiekt jest bardzo zadbany. W każdym pokoju jest łazienka. Dom w którym ja nocowałam miał dość stonowany wystrój w porównaniu z pokojami w Chatach i Starym Domu. Tamte pokoje są wyposażone w stylowe meble, liczne obrazy i antyki. Jak to wygląda można zobaczyć tutaj: https://zagroda-ojrzanow.pl/o-nas/

Zagroda Ojrzanów pokój

Zagroda Ojrzanów pokój łazienka

 Zagroda Ojrzanów - co można tam robić?

Na terenie gospodarstwa agroturystycznego Ojrzanów nie zabraknie dla Was atrakcji. Możecie wypocząć nad prywatnym stawem, popływać po nim łódką, łowić ryby lub po prostu położyć się na leżaku / hamaku i podziwiać widoki czytając książkę (tak jak ja - "Kanadiana"). 

Zagroda Ojrzanów staw zachód słońca


 

Można pójść na spacer do otaczających Zagrodę Ojrzanów pięknych lasów. Tuż przy Zagrodzie znajdują się Lasy Młochowskie i " dwa rezerwaty przyrody: Młochowski Grąd i Młochowski Łęg. Występują tu liczne starodrzewia, siedliska grądu, dąbrowy, lasu mieszanego, boru i inne. Rezerwat Młochowski Łęg chroni fragment doliny Utraty z licznymi siedliskami podmokłymi". (źródło)

Zagroda Ojrzanów las

Zagroda Ojrzanów okolice

Można skorzystać z saun.

Zagroda Ojrzanów sauna

 

Można wziąć udział w warsztatach jogi, medytacji, samorozwoju - często organizowanych w ośrodku. Pamiętajcie tylko zapytać czy w terminie w którym chcecie tam jechać, coś akurat będzie się działo i kto organizuje warsztaty, gdzie można się na nie zapisać.

Zagroda Ojrzanów sala ćwiczeń nocą

 

Można podziwiać życie zwierząt w gospodarstwie - koni, kur, kaczek, gęsi, owiec, kóz, kotów i innych. 

Można wypożyczyć rower lub kijki do nordic walkingu i zwiedzać okolicę.

Można pójść na spacer do oddalonego o około 4 km Pałacu Ojrzanów. Pałac z XIX wieku, z zabytkowym 9- hektarowym parkiem, został odrestaurowany i dzisiaj jest miejscem organizacji wesel, warsztatów i spotkań biznesowych. Pałac swój dzisiejszy wygląd zyskał przez projekt Władysława Marconiego, autora m.in. warszawskiego Hotelu Bristol i domu Pod Gigantami w Al. Ujazdowskich. Robi on imponujące wrażenie, więc warto go odwiedzić, albo wybierając się na spacer lasem albo na wycieczkę rowerową. Historię pałacu znajdziecie na stronie: https://palac-ojrzanow.pl/o-palacu/

Pałac Ojrzanów zwiedzanie

Pałac Ojrzanów

Pałac Ojrzanów  okolica


Chcielibyście uciec od zgiełku miasta do tej przystani spokoju?

Zagroda Ojrzanów

Ojrzanów, Nowiny 2 96-321 Żabia Wola

https://zagroda-ojrzanow.pl/

2 komentarze:

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!