kwietnia 16, 2020

POLSKA

WALIGÓRA

Ostatnio opisywałam wejście na Wielką Sowę, najwyższy szczyt Gór Sowich. Dzisiaj przyszedł czas na na Waligórę, najwyższy szczyt Gór Suchych. Podobnie jak w przypadku Wielkiej Sowy, Waligórę podbijałam razem z moim czworonożnym przyjacielem psem. Jakie są moje wrażenia?

CZYTAJ WIĘCEJ>>

 

 

ARKADIA

Niecałe 7 kilometrów dalej znajduje się kolejne miejsce, które możecie odwiedzić nawet tego samego dnia, na spacer ze swoją rodziną i swoim pupilem - Park w Arkadii.

 CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

NIEBORÓW 

Dla mieszkańców województwa łódzkiego lub mazowieckiego, szukających miejsca na weekendowy wypad z psem (lub też bez psa :)), dobrą opcją może być Nieborów. Pałac w Nieborowie i ogród romantyczny w Arkadii kojarzą się przede wszystkim z celami wycieczek szkolnych, ale w weekendy i po sezonie to też wspaniałe miejsce na rodzinny wyjazd.


 
CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 BOLIMOWSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Ja swój spacer po Bolimowskim Parku Krajobrazowym rozpoczęłam w Nieborowie, skręcając z głównej trasy 1322E, przy której znajduje się Pałac w Nieborowie, w prawo (przy znaku widocznym na zdjęciu poniżej), idąc wzdłuż ogrodzenia Parku w Nieborowie po jednej stronie i gospodarstwa agroturystycznego i stajni po drugiej, do Zespołu Przyrodniczo-krajobrazowego Nieborów, a potem dalej w stronę Autostrady A2.


CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

PARK ROZRYWKI JULINEK

Park rozrywki Julinek znajduje się około 40 km od Warszawy, na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. To świetne miejsce na weekendowy (albo nawet dłuższy, jeśli połączony z innymi atrakcjami okolicy) wypad dla rodziny z dziećmi. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych i starszych gości w parku? Jakie są ceny biletu do parku rozrywki Julinek? Ile czasu poświęcić na pobyt w parku? Oto moje podpowiedzi.


CZYTAJ WIĘCEJ >>



SEROCK


Pisałam o wypoczynku w hotelu Narvil Conference & Spa (TUTAJ). Teraz opowiem Wam, co można zrobić i zobaczyć będąc w hotelu - gdzie wybrać się na spacer, co zobaczyć będąc w Serocku.

 CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

JEZIORO BYSTRZYCKIE

Jezioro Bystrzyckie (inaczej nazywane jeziorem Lubachowskim - gdyż najbliższa wieś to Lubachów) to malowniczy zbiornik wodny położony w Dolinie Bystrzycy, u stóp zamku Grodno. Jezioro to jedno z miejsc wymienianych jako warte odwiedzenia w województwie dolnośląskim (powiat wałbrzyski, gmina Walim) i jedna z ciekawszych atrakcji Gór Sowich.


 CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

WIELKA SOWA - GÓRY SOWIE

Czy jadąc na wakacje trzeba zostawiać czworonożnego przyjaciela w domu? Zdecydowanie nie! W Polsce (i zresztą nie tylko) jest wiele pięknych miejsc, gdzie zarówno właściciele, jak i pies, będą się czuli szczęśliwi i zrelaksowani. Jednym z nich są dla mnie Góry Sowie. A od czego najlepiej zacząć opowieść o górach, jeśli nie od ich najwyższego szczytu? Razem z moim kochanym czworonogiem zapraszamy Was na wspinaczkę na Wielką Sowę.  Z psem na Wielką Sowę (Góry Sowie) - Gdzie to jest? Co warto wiedzieć? Jaki szlak wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ >>
 

 

 

ZAMEK GRODNO W ZAGÓRZU ŚLĄSKIM

W ostatnim wpisie o Jeziorze Bystrzyckim proponowałam zwiedzanie zamku Grodno, jako jeden ze scenariuszy spędzenia dnia w okolicach tego akwenu. Czy warto zamienić błogie leniuchowanie na plaży jeziora Bystrzyckiego na wycieczkę na górę Choina, na której zbudowany został zamek Grodno? Pozostawiam to do Waszej oceny. Przecież każdy lubi inny styl wypoczynku. Ja spędziłam przemiły czas zarówno na szlaku, jak i poznając zamek, więc mój głos w tym zestawieniu zdecydowanie ma zwiedzanie zamku Grodno!

CZYTAJ WIĘCEJ>>



ZAMEK KSIĄŻ

Zamek Książ to jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych południowej Polski. Jeśli znajdziecie się w okolicach Wałbrzycha, nie zapomnijcie dodać tego miejsca do listy "do odwiedzenia". Co warto wiedzieć planując zwiedzanie zamku Książ? Przede wszystkim polecam Wam zarezerwować na taką wycieczkę cały dzień (albo, jeśli dysponujecie bardzo ograniczonym czasem, przynajmniej pół dnia). Atrakcji jest naprawdę wiele, na pewno nie będziecie się nudzić...

CZYTAJ WIĘCEJ>>



ŻÓŁTYM SZLAKIEM NA WALIGÓRĘ


Ostatnio opisywałam wejście na Wielką Sowę, najwyższy szczyt Gór Sowich. Dzisiaj przyszedł czas na na Waligórę, najwyższy szczyt Gór Suchych. Podobnie jak w przypadku Wielkiej Sowy, Waligórę podbijałam razem z moim czworonożnym przyjacielem psem. Jakie są moje wrażenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ>>




SOLINA - POLSKIE KRAJOBRAZY JAK NA CHORWACKIM WYBRZEŻU

Chorwackie wybrzeże, gdzie góry zdają się schodzić niemal wprost do morza, zachwyca wielu turystów. Mnie te krajobrazy urzekły nie raz (czytaj: Chorwacja, czytaj: Makarska, czytaj: Opatija, czytaj: plaże północnej Chorwacji). Ostatnio natomiast równie mocno zachwyciły mnie polskie widoki nad jeziorem Solińskim. Dlaczego? Sami zobaczcie!

CZYTAJ WIĘCEJ>>


 

5 ATRAKCJI W RZESZOWIE I OKOLICACH RZESZOWA, KTÓRYCH NIE ZNAJDZIECIE W PRZEWODNIKACH.

Rzeszów ma urokliwe Stare Miasto, Podziemną Trasę Turystyczną, zamek, secesyjne wille, Muzeum Dobranocek, kontrowersyjny pomnik Czynu Rewolucyjnego, największy zegar w Europie i piękną okoliczną przyrodę. Jednak te atrakcje zobaczycie prawdopodobnie jednego dnia. No może jeśli będziecie zwiedzać dokładnie, w 2-3 dni. A co dalej? Jeśli traficie do Rzeszowa na kilka dni, tak jak ja... co jeszcze warto zobaczyć? Jakie atrakcje nie są opisane w przewodnikach, a mogą okazać się ciekawe i warte zobaczenia? 

 

CZYTAJ WIĘCEJ >> 

 

 

 

ZAMEK W ŁAŃCUCIE

 Zamek w Łańcucie to jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych województwa podkarpackiego. To piękne miejsce, które na pewno przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom historii i architektury, ale też turystom chcącym wybrać się na przyjemny spacer i zrobić zdjęcia w magicznych sceneriach. Dlaczego warto wybrać się do zamku w Łańcucie? Jak zorganizować wycieczkę? Czy zamek w Łańcucie można zwiedzić z psem? 


 
CZYTAJ WIĘCEJ >>  

 

 

OSADNIK GAJÓWKA - WSTĘP WZBRONIONY!

 Dzisiaj przeglądając internet natknęłam się na artykuł "Dziesięć najpiękniejszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić latem". Co ciekawe autor jako najciekawszą atrakcję województwa wielkopolskiego, polecaną "do zobaczenia" podaje Osadnik Gajówkę, czyli tzw. "Polskie Malediwy". Dlaczego wydaje mi się to dziwne? Bo oficjalnie, wstęp na teren dawnego wyrobiska KWB Adamów oraz sztucznego zbiornika wodnego o którym mowa, jest wzbroniony! Cały teren otacza druciana siatka, przy niej stoją zakazy wstępu i tablice informacyjne, a osoby wchodzące i wychodzące ze ścieżki prowadzącej nad Osadnik Gajówkę, często legitymuje policja (widziałam taką sytuację na własne oczy) i prawdopodobnie wypisywane są także mandaty. 

CZYTAJ WIĘCEJ>> 

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!