lipca 29, 2019

Współpraca


O blogu


Blog Poradnik Turystycznego Myślenia powstał w 2015 roku. Początkowo z miłości do Włoch, w których akurat mieszkałam, potem ewoluował do strony o podróżach w ogóle. Od czasu powstania bloga opisałam ze swojej perspektywy 13 kierunków turystycznych takich jak: Maroko, Cypr, Fuerteventura, Lanzarote, Chiny, Włochy, Rumunia czy Bułgaria. Kilka mam jeszcze w zanadrzu zwiedzonych, a z braku czasu nieopisanych. Wiele innych w planach.
Od zawsze staram się o wyjazdach pisać inaczej niż inni blogerzy. Nie jako podróżniczka (tłumaczę to we wpisie Wygoda czy Przygoda - o blogu), ani jako typowa wczasowiczka, ale przede wszystkim jako doradca. Praca w biurze podróży nauczyła mnie patrzeć na zwiedzanie miejsca, odwiedzane kraje i miejscowości inaczej. Bardziej analitycznie. Zwracam uwagę na standard hoteli, na to dla kogo na wyjazd nadaje się która miejscowość, śledzę komunikaty o bezpieczeństwie w różnych krajach, zwiedzam największe atrakcje i zastanawiam się czy warto je polecić, czy nie. Publikuję porady, których nie mogłam znaleźć przed wyjazdem w przewodnikach, a które moim zdaniem są ważne i ułatwiają nie raz stresującą podróż jak np. formalności wjazdowe do Maroka, załatwianie wizy do Chin czy rzeczy, które warto wiedzieć przed przeprowadzką do Włoch. Takie wpisy uważam za najbardziej wartościowe. 

O czytelnikach bloga


Za najciekawsze uważają je też moi czytelnicy. Na bloga trafiają przede wszystkim osoby szukające porad dotyczących planowanego wyjazdu. Według statystyk z 2019 roku najczęściej czytane wpisy to "Czy bezpiecznie jest jechać na Cypr?" (40906 wyświetleń), "Kiedy kupić wakacje w najlepszej cenie" (26093 wyświetleń), "Czy bezpiecznie jest jechać do Maroka?" (24494 wyświetleń), "Jak przetrwać długą podróż samochodem?", "Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Bułgarii?", , "Rumunia - jechać tam na wakacje? Co trzeba wiedzieć szykując się do wyjazdu?", "Jeden dzień w Lizbonie". Popularne są też posty dotyczące hoteli np. "Najlepsza wioska wakacyjna Riwiery Weneckiej - Villaggio San Francesco + porady co zabrać ze sobą na wakacje w domku letniskowym?", "Opinia o hotelu Azia Resort na Cyprze","Hotel Iberostar Founty Beach w Agadirze (Maroko) - opinia", "Ibis Budget Hotel Toruń - tani, dobry nocleg w centrum Torunia.". Trzecim, najchętniej czytanym typem wpisów są te, polecające książki podróżnicze m.in. "Moje Indie - Jarosław Kret" (3889 wyświetleń), "O książce Dziennik Toskański Tessy Capponi-Borawskiej" (1330 wyświetleń), „ToskAnia, że mucha nie siada - Anna Mucha" (1696 wyświetleń), "Książka Grecja po mojemu Marcina Pietrzyka - moje przemyślenia." (1577 wyświetleń).

Formy współpracy


Biorąc pod uwagę wyżej opisaną specyfikę bloga, proponuję następujące formy współpracy:

- artykuły - pisanie artykułów na wybrany podróżniczy temat oraz publikacja na blogu zaakceptowanych przeze mnie podróżniczych treści,
- artykuły - pisanie artykułów do czasopism podróżniczych i na inne blogi podróżnicze,
- recenzje - hoteli, atrakcji turystycznych, książek podróżniczych, sprzętu turystycznego itp.,
- konkursy i rozdania - organizowanie konkursów, w których nagrodą byłaby książka podróżnicza, gadżet podróżniczy, pobyt w hotelu, możliwość skorzystania z atrakcji turystycznej, wyjazd itp.,
- wyjazdy sponsorowane - udział w wyjazdach typu study tour mający na celu poznanie, a potem opisanie obiektu noclegowego, miasta, atrakcji turystycznej lub regionu turystycznego.

Jestem otwarta również na inne, niewymienione wyżej propozycje współpracy. Proszę o kontakt mailowy. Wszystkie propozycje zostaną rozważone.

Kontakt


E-mail: poradniktm@gmail.com
Po nawiązaniu kontaktu mailowego istnieje możliwość podania adresu do korespondencji oraz numeru telefonu.

Zapraszam do kontaktu!

Brak komentarzy:

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!