października 31, 2021

"Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem" Tola Piotrowska

W czasach pandemii koronawirusa, kiedy świat w pewnym sensie zamknął się na dalekie podróże, a nasze lokalne biznesy z branży turystycznej dopadł niemały kryzys, warto, na następny wyjazd,  poszukać pięknych miejsc w Polsce. Ja od dawna nie byłam za granicą. Chociaż tęsknię za dalszymi wojażami, to doceniłam też piękno polskich krajobrazów i wyjątkowość wypadów w miejsca mniej turystyczne.

Ostatnie posty m.in. o Rzeszowie, Zamku Książ, Górach Sowich, Sudetach, Solinie, Łańcucie, miały pokazać Wam, że w Polsce też jest wiele malowniczych, wartych zobaczenia miejsc. Są też wspaniałe gospodarstwa agroturystyczne "z sercem" i mniejsze hotele, gdzie można nie tylko nocować, ale też porządnie wypocząć, odciąć się od świata i "naładować akumulatory". Ostatnio pisałam Wam na przykład o Zagrodzie Ojrzanów i Pałacu Ojrzanów oraz o Biotanice.

Jeśli lubicie podróże po Polsce i zatrzymywanie się w pięknych i mniej turystycznych miejscach, to koniecznie czytajcie dalej. Zarówno ten wpis jak i polecaną w nim książkę. 

Książka, o której mowa to "Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem" Toli Piotrowskiej. Autorka zabierze Was w podróż po naszym pięknym kraju, w miejsca mniej oczywiste, często z dala od miejscowości turystycznych (chociaż nie zawsze) i utartych szlaków. Często w środku lasu lub z pięknym widokiem z okna. Miejsca, gdzie odpocznie Wasze ciało, ale też dusza. Gdzie wypoczniecie Wy, a Wasze dzieci będą się wspaniale bawić. Brzmi jak sielanka? Bo tak jest!


 

W przewodniku "Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem" Toli Piotrowskiej, znajdziecie pomysły na liczne sielskie podróże po Polsce. Z miejsc, które opisuje Tola osobiście byłam tylko w Szuflandii w Wiśle (pisałam o tym miejscu TUTAJ). Było to miejsce, które mnie zachwyciło i do dzisiaj jest wysoko na liście moich ulubionych obiektów noclegowych w Polsce. Jeśli inne opisywane przez Autorkę domy są równie piękne i gościnne, to nie pozostaje nic innego jak pakować walizki i ruszać w podróż!

Z miejsc opisanych w książce, chętnie wybrałabym się m.in. do: Domu nad Łąkami, Sauerwald, HT Houseboats,  Lake Hill Resort & Spa, Folwarku Łochów albo do Nieba do Wynajęcia. A właściwie też do wielu innych, ale chcę pozwolić Wam je odkryć samodzielnie podczas lektury. Na pewno, tak jak ja, zainspirujecie się przepięknymi zdjęciami, ciekawymi opisami i wywiadami z właścicielami gospodarstw agroturystycznych i hoteli.

W książce "Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem" znajdziecie również m.in. ciekawe porady jak podróżować z małym dzieckiem. Spodobał mi się np. patent na kolorowanki wodne. Słyszeliście o nim? Chociaż nie dajcie się zmylić! Po książkę "Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem", warto sięgnąć nawet jeśli podróżujecie we dwójkę, z przyjaciółmi lub solo. Miejsca w niej opisywane są polecane nie tylko dla rodzin z dziećmi, jak sugeruje tytuł przewodnika, ale też dla szukających ciszy, spokoju i miejsc z duszą.

O jakiej ciszy i spokoju mówimy? "Gdy po kilku dniach wracamy do domu, okazuje się, że świat się nie zatrzymał, życie toczy się dalej, nic nas nie ominęło, a my jesteśmy bogatsi o doświadczenie bycia razem, bez scrollowania Internetu i mediów społecznościowych." (str 36 książki) Nie chcielibyście doświadczyć takiego urlopu?

 

Przeczytana i polecana książka:

Tola Piotrowska "Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem", wydawnictwo Buchmann, 2020

4 komentarze:

 1. Czasami każdemu z nas należy się wypoczynek w spokojnym miejscu z daleka od zgiełku miasta. Nasza willa jest położona w malowniczej lokalizacji, cisza, spokój i otoczenie przyrody sprzyjają wypoczynku. Dodatkowo na miejscu można skorzystać z wielu udogodnień, jak np. grota solna, która ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Oprócz tego oferujemy możliwość wyżywienia, a także doradzimy co warto zobaczyć w naszej okolicy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra porcja wiedzy, bardzo interesujący blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa propozycja do przeczytania

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!