Oasis Park (Fuerteventura)- oaza radości dla rodzin z dziećmi.

Oasis Park to ogromny ogród zoologiczno-botaniczny. Park o powierzchni około 80 hektarów składa się z części przyrodniczej, gdzie można oglądać przeróżne odmiany roślin ze wszystkich zakątków świata (palmy, kaktusy i inne tropikalne okazy) i części ze zwierzętami, gdzie można podziwiać m.in. żyrafy, lemury, krokodyle czy wielbłądy. Jest to bez wątpienia najlepsza atrakcja na Fuerteventurze dla rodzin z dziećmi. Chociaż nie tylko dla nich!


Oasis Park zrobił na mnie duże wrażenie. Godzinami można tu spacerować między wysokimi jak człowiek kaktusami i alejkami palmowymi. Potem ukryć się na chwilę w restauracji z lokalnym jedzeniem z Wysp Kanaryjskich (i spróbować np. koziny czy gofio) i kontynuować zwiedzanie zapoznając się (i to wręcz namacalnie, jeśli zdecydujecie się na karmienie zwierząt) z różnymi zwierzętami z całego świata. Ja na długo zapamiętam moment kiedy żyrafa jadła owoce wprost z mojej ręki. :) Oasis Park jest jednym z dwóch największych parków zoologiczno-botanicznych (razem z Loro Parkiem na Teneryfie) na Wyspach Kanaryjskich. I jednym z najbardziej znanych takich parków na całym świecie!


Z przyrodniczego punktu widzenia park może pochwalić się m.in. największą w Europie kolekcją kaktusów.

 

A w części zoologicznej można oglądać ponad 3000 zwierząt należących do 250 gatunków - żyrafy, gady, ptaki, lwy morskie, lemury, wielbłądy itd.. Ponieważ warunki klimatyczne i roślinne są tutaj podobne do afrykańskiej sawanny, w parku znajduje się wiele zwierząt z tej części świata. Niektóre z nich można nawet karmić.


Dużą atrakcją Oasis Parku są pokazy lwów morskich, które w cenie biletu można oglądać z trybun lub za dodatkową opłatą (45 Euro za osobę) uczestniczyć w nich osobiście. Chcielibyście dostać buziaka od lwa morskiego? Nic prostszego!

 

Popularne są też przejażdżki na wielbłądach (koszt to 12 Euro za osobę) i zabawa z lemurami (10 Euro za osobę), pokazy papug i ptaków preriowych (za darmo) i pokaz Fauna Live z gadami (za darmo). Pokazy odbywają się zazwyczaj 2- 3 razy dziennie, więc warto swój pobyt w Oasis Parku wcześniej rozplanować, żeby w odpowiednich porach dnia znaleźć się na pokazach największych atrakcji. Rozkłady godzinowe pokazów można znaleźć przy opisie danej atrakcji jak np. tutaj.


Informacje praktyczne:

Jak dojechać?

Oasis Park znajduje się w miejscowości La Lajita na południu wyspy (około 5 km od Tarajalejo, 12 km od Costa Calmy, 32 km od Morro Jable, 60 km od stolicy w Puerto del Rosario i około 80 km od najdalej na północ położonego kurortu – Corralejo). Na wycieczkę do parku można wybrać się z biurem podróży z Polski np. z Itaką, Rainbow, NetHoliday (koszt to około 30 Euro/osobę). Polecam jednak do Oasis Parku dojechać „na własną rękę” - autem lub darmowym autobusem kursującym między Oasis Parkiem, a dużymi kurortami. Nie trzeba wcześniej kupować biletu, ani rezerwować miejsc. Trzeba po prostu sprawdzić na stronie parku (tutaj) lub zapytać w recepcji hotelu gdzie znajduje się przystanek busa zawożącego do tej atrakcji. Wtedy w parku można spędzić cały dzień – a atrakcji na pewno w ciągu tego dnia nie braknie!

Ile to kosztuje?

Wstęp do parku ogólnie kosztuje 33 Euro za osobę dorosłą, 19,50 Euro za dziecko, 28 Euro dla seniora (ceny na 2016 rok – cennik tutaj). Czasami biura podróży oferują zniżki dla swoich klientów. Na przykład biuro NetHoliday w 2016 roku oferowało wstęp gratis dla 1 dziecka do 12 lat i 2 dziecka do 5 lat (jeśli do Parku idzie z nimi 2 rodziców).

Kiedy działa?

Park działa przez cały rok, od poniedziałku do soboty w godzinach od 9 do 18.

Infrastruktura parku

Oczywiście park posiada doskonałą infrastrukturę dla turystów. Restauracje, toalety, miejsca do przewijania dzieci, placyki zabaw dla dzieci, sklepy z pamiątkami. Jest też przystosowany dla osób niepełnosprawnych i jednocześnie rodzin z dziećmi w wózkach. Do parku można przyjechać rowerem – jest specjalne miejsce gdzie można je bezpiecznie przechować. A po parku Ci, którzy nie lubią chodzić mogą podróżować „Jungle Busem” (jeździ co 10 minut od ogrodu botanicznego do parku zwierząt i jest bezpłatny).


Podsumowując, polecam Oasis Park każdemu, kto przyleci na Fuerteventurę! Równie dobrze będą się tutaj bawić starsi, jak i młodsi. A rodziny z dziećmi miejsca tego wręcz nie mogą przegapić! Jak często ma się szansę pogłaskać lemura, popływać z lwem morskim lub obejrzeć jak poluje sokół?

Źródła:
http://www.fuerteventuraoasispark.com/en/

Komentarze

 1. Chętnie bym się tam wybrała. Idzie nowy ok, nowe plany, kto wie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie miejscówki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super miejsce! I sama nie wiem czy większe wrażenie robią na mnie zwierzęta czy te kaktusy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam gorąco! Fajne postanowienie na Nowy Rok! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda. Obie części ogrodu robią duże wrażenie. Dlatego w Oasis Parku warto spędzić cały dzień... żeby na spokojnie wszystko zwiedzić (i zrobić piękne zdjęcia). :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacyjny park, mam nadzieję, że uda się nam go kiedyś zwiedzić, byłoby wspaniale. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!

REKLAMA

Najpopularniejsze posty: