Współpraca

O blogu


Blog Poradnik Turystycznego Myślenia powstał w 2015 roku. Początkowo z miłości do Włoch, w których akurat mieszkałam, potem ewoluował do strony o podróżach w ogóle. Od czasu powstania bloga opisałam ze swojej perspektywy 11 kierunków turystycznych takich jak: Maroko, Cypr, Fuerteventura, Lanzarote, Chiny, Włochy, Rumunia czy Bułgaria. Kilka mam jeszcze w zanadrzu zwiedzonych, a z braku czasu nieopisanych. Wiele innych w planach.
Od zawsze staram się o wyjazdach pisać inaczej niż inni blogerzy. Nie jako podróżniczka (tłumaczę to we wpisie Wygoda czy Przygoda - o blogu), ani jako typowa wczasowiczka, ale przede wszystkim jako doradca. Praca w biurze podróży nauczyła mnie patrzeć na zwiedzanie miejsca, odwiedzane kraje i miejscowości inaczej. Bardziej analitycznie. Zwracam uwagę na standard hoteli, na to dla kogo na wyjazd nadaje się która miejscowość, śledzę komunikaty o bezpieczeństwie w różnych krajach, zwiedzam największe atrakcje i zastanawiam się czy warto je polecić, czy nie. Publikuję porady, których nie mogłam znaleźć przed wyjazdem w przewodnikach, a które moim zdaniem są ważne i ułatwiają nie raz stresującą podróż jak np. formalności wjazdowe do Maroka, załatwianie wizy do Chin czy rzeczy, które warto wiedzieć przed przeprowadzką do Włoch. Te wpisy uważam za najbardziej wartościowe. 

O czytelnikach bloga


Za najciekawsze uważają je też moi czytelnicy. Na bloga trafiają przede wszystkim osoby szukające porad dotyczących planowanego wyjazdu. Według statystyk najczęściej czytane wpisy to "Czy bezpiecznie jest jechać do Maroka?", "Jak przetrwać długą podróż samochodem?", "Kiedy kupić wakacje w najlepszej cenie?", "Jeden dzień w Mediolanie", ""Podróż do Wenecji - informacje praktyczne" i "Czy bezpiecznie jest jechać na Cypr?". Popularne są też posty dotyczące hoteli np. "Najlepsza wioska wakacyjna Riwiery Weneckiej - Villaggio San Francesco + porady co zabrać ze sobą na wakacje w domku letniskowym?" i "Opinia o hotelu Azia Resort na Cyprze". Trzecim, najchętniej czytanym typem wpisów są te, polecające książki podróżnicze m.in. "To właśnie Kuba. Życie i miłość na gorącej wyspie bezprawia. Lea Aschkenas", "Bez gaf w obcych krajach. Podróże z klasą. Jak nie popełnić gafy w podróży radzi Kazimierz Cap.", "O książce Dziennik Toskański Tessy Capponi-Borawskiej", "Czym jest samsara? - Samsara. Na drogach, których nie ma. Tomek Michniewicz", „ToskAnia, że mucha nie siada - Anna Mucha", "Książka Grecja po mojemu Marcina Pietrzyka - moje przemyślenia.", "Zakochani w świecie. Malezja - Joanna Grzymkowska-Podolak", "Zakochani w świecie. Indie - Joanna Grzymkowska-Podolak", "Witamy w białej Afryce - Wojciech Rogala - subiektywnie o książce."

Formy współpracy


Biorąc pod uwagę wyżej opisaną specyfikę bloga, proponuję następujące formy współpracy:

- artykuły - pisanie artykułów na wybrany podróżniczy temat oraz publikacja na blogu zaakceptowanych przeze mnie podróżniczych treści,
- artykuły - pisanie artykułów do czasopism podróżniczych i na inne blogi podróżnicze,
- recenzje - hoteli, atrakcji turystycznych, książek podróżniczych, sprzętu turystycznego itp.,
- konkursy i rozdania - organizowanie konkursów, w których nagrodą byłaby książka podróżnicza, gadżet podróżniczy, pobyt w hotelu, możliwość skorzystania z atrakcji turystycznej, wyjazd itp.,
- wyjazdy sponsorowane - udział w wyjazdach typu study tour mający na celu poznanie, a potem opisanie obiektu noclegowego, miasta, atrakcji turystycznej lub regionu turystycznego.

Jestem otwarta również na inne, niewymienione wyżej propozycje współpracy. Proszę o kontakt mailowy. Wszystkie propozycje zostaną rozważone.

Kontakt


E-mail: poradniktm@gmail.com
Po nawiązaniu kontaktu mailowego istnieje możliwość podania adresu do korespondencji oraz numeru telefonu.

Zapraszam do kontaktu!

Komentarze

REKLAMA

Najpopularniejsze posty: