września 27, 2017

RUMUNIA


RUMUNIA - JECHAĆ TAM NA WAKACJE? CO TRZEBA WIEDZIEĆ SZYKUJĄC SIĘ DO WYJAZDU?

Podróżując wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, oprócz Bułgarii udało mi się odwiedzić Rumunię. To była już druga moja wizyta w tym kraju, ale wcześniej zwiedzałam jego centrum (kiedyś jeszcze o tym napiszę), a tym razem odwiedzałam typowe kurorty wakacyjne wybrzeża.

Słyszeliście, żeby ktoś z Waszych znajomych mówił: „jadę na wakacje do Rumunii?”. Pewnie raczej nie. Bo Rumunia mało komu kojarzy się z wyjazdem wakacyjnym, a szkoda! Prawdę mówiąc są tam wręcz idealne warunki do wypoczynku: pogoda w sezonie dopisuje, plaże są przepiękne, piaszczyste i (w odróżnieniu od plaż bułgarskich) prawie puste. Wzdłuż wybrzeża zlokalizowanych jest kilka kurortów (m.in. Saturn, Neptun, Venus, Mamaia czy Eforie) z uroczymi promenadami ze sklepikami i knajpkami. Kurorty żyją tylko w sezonie – czyli w lipcu i sierpniu – więc jeśli nie chcecie zupełnie uciec od cywilizacji to na wyjazd polecam te dwa miesiące. Ale może po kolei... Co trzeba wiedzieć o Rumunii planując wakacje w tym kraju:


CZYTAJ WIĘCEJ >>


KURORTY TURYSTYCZNE W RUMUNII, CZYLI GDZIE W RUMUNII NAJLEPIEJ SIĘ PLAŻUJE? 

Pisałam już, że Rumunia to wspaniałe miejsce na wakacje! TUTAJ  Każdy kto lubi plażować w spokoju pokocha tutejsze kurorty od pierwszego wejrzenia. Piękne piaszczyste plaże ciągną się tutaj kilometrami, słońce w sezonie grzeje i cudownie opala, woda w morzu jest ciepła, a ceny w barach przy promenadzie nadmorskiej są wyjątkowo niskie.  
Czego więcej potrzeba do szczęścia na urlopie?

 CZYTAJ WIĘCEJ >>

Brak komentarzy:

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!