Hotel Royal Atlas w Agadirze (Maroko) - opinia

Kolejny hotel, który mogę polecić w Agadirze to pięciogwiazdkowy Royal Atlas (możecie się jeszcze gdzieniegdzie spotkać z jego starą nazwą Royal Melissim). Hotel jest faktycznie 5*, chociaż jest to inny luksus niż ten w Riu Tikida Palace, o którym pisałam tutaj -> (Hotel Riu Tikida Palace). Jeśli lubicie wypoczynek w designerskich hotelach i zależy Wam przede wszystkim na wyglądzie pokoi i nowoczesności obiektu to jest to hotel dla Was! Dla tych najbardziej wymagających będzie miał na pewno pewne mankamenty (opiszę je później), ale ogólnie obiekt jest godny polecenia.Hotel Royal Atlas jest położony jak wszystkie najlepsze hotele w Agadirze w pierwszej linii brzegowej, tuż przy promenadzie za którą znajduje się plaża. Przy hotelu znajduje się trochę terenu zielonego i wspaniały kompleks basenowy o różnych poziomach głębokości. Uczulam jednak, że nie ma brodzików dla dzieci (są bardzo płytkie fragmenty basenu, gdzie dzieci mogą biegać, ale tylko pod opieką dorosłych, bo basen nagle staje się bardzo głęboki), ani żadnej infrastruktury dla dzieci. Hotel Royal Atlas to obiekt typowo dla dorosłych, głównie dla par i grup znajomych, dobrze nadaje się też dla firm (z tego co się dowiedziałam, często na szkolenia i konferencje przyjeżdżają tutaj niektóre polskie przedsiębiorstwa).Hotel jest bardzo designerski pod względem wyglądu (zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz). Obiekt jest nowy, więc dla tych, którzy szukają wysokiego standardu hotelu w korzystnej cenie, będzie idealny.


Pokoje są nowoczesne i eleganckie. Meble są nowe, zadbane. Wykonane przeze mnie na szybko zdjęcia nie oddają wystarczająco dobrze ich wysokiego standardu. Chciałam jednak pokazać rozkład pokoju i wielkość dostawki dla trzeciej osoby (drugie zdjęcie). Uczulam, że na dostawce ktoś wysoki się na pewno nie zmieści, więc przy rezerwowaniu pokoju dla 3 dorosłych osób trzeba na to uważać.
W hotelu można wykupić różne opcje wyżywienia. Osobiście nie polecam dopłacać do All Inclusive, bo ze wszystkich luksusów w hotelu, jedzenie nie jest jednym z nich. Zazwyczaj dziwię się komentarzom na forach turystycznych i portalach z opiniami o "monotonnym jedzeniu", ale w Royalu niestety po raz pierwszy (jedząc codziennie na śniadanie omlet) zrozumiałam z czego one wynikają. Wybór jedzenia jest dość duży, ale niestety większość potraw nie smakuje najlepiej. Jeśli zależy Wam na dobrym wyżywieniu polecam zdecydowanie hotele Riu Tikida Palace lub Iberostar Founty Beach.


Hotel Royal Atlas w sumie polecam. Na pewno spodoba się parom i grupom znajomych, którzy szukają nowoczesnego hotelu w dobrej cenie. Słaba jest oferowana tutaj opcja All Inclusive, ale można ominąć ten problem wykupując np. tańszy pobyt z dwoma posiłkami, a dożywiając się w knajpkach przy promenadzie. Nie radzę jednak przyjeżdżać tutaj rodzinom z dziećmi, bo hotel nie oferuje żadnych atrakcji dla małych gości, nie ma w nim nawet najprostszych animacji.

Komentarze

REKLAMA

Najpopularniejsze posty: