lipca 17, 2019

Spacer po Kampinoskim Parku Narodowym - Granica i wieża widokowa w Kampinosie

Będąc w Julinku szukaliśmy atrakcyjnych miejsc na spacer. W ten sposób dotarliśmy m.in. do Granicy i wybraliśmy się na spacer po Kampinoskim Parku Narodowym.

Możecie spokojnie zaplanować na wycieczkę w to miejsce kilka godzin, a nawet zabrać jedzenie i koc i przedłużyć wyprawę o piknik. Aby wejść na szlak należy dojechać samochodem na parking w Granicy – parking jest bardzo duży, więc na pewno znajdziecie miejsce. Są tam też toalety i miejsca piknikowe. Stamtąd najlepiej skierować się spacerem ścieżką rekreacyjną w kierunku Chaty Kampinoskiej (na zdjęciu poniżej), a potem dalej w kierunku Muzeum Puszczy Kampinoskiej i ścieżki dydaktycznej. Szlak jest bardzo łatwy, krótki, nadaje się dla każdego turysty.

 Ścieżka Skrajem Puszczy - Kampinoski Park Narodowy


I tutaj stajecie przed wyborem czy wybrać się na dłuższą wyprawę "Ścieżką Skrajem Puszczy" (około 4km) czy wracać w stronę parkingu i innych atrakcji. Bez względu na to w którą stronę się wybierzecie szlaki zapętlają się i docieracie do parkingu w Granicy. Idąc "Ścieżką Skrajem Puszczy" (zdjęcia poniżej) zobaczycie m.in. Obszar Ochrony Ścisłej "Granica" - jeden z najstarszych w Kampinoskim Parku Narodowym i cmentarz wojenny na którym spoczywa ok. 800 żołnierzy
7. Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich, poległych 16-17 IX 1939 r..My niestety mieliśmy bardziej ograniczony czas, więc zdecydowaliśmy się na powrót Aleją III Tysiąclecia w kierunku Wieży Widokowej.


To bardzo malownicza trasa. Spacerując Aleją można zadumać się m.in. przy drzewach Jana Pawła II (Dąb "Papieski"), Aleksandra Kwaśniewskiego (Dąb "Aleksander") czy księdza kardynała Józefa Glempa Prymasa Polski (Dąb "Józef). A tuż za Aleją kierując się w lewo docieramy do kolejnej atrakcji trasy - wieży widokowej.

Wieża widokowa w Kampinosie - Kampinoski Park Narodowy


Widoki z Wieży Widokowej w Kampinosie są piękne. Naprawdę warto zobaczyć to miejsce! Kilka zdjęć (chociaż nie oddają w pełni uroku miejsca) pokazuję poniżej. 

Z wieży spacer na parking jest już bardzo krótki, a całą wyprawę można skończyć jak radziłam wcześniej na miejscu piknikowym.

Jakie szlaki w Kampinoskim Parku Narodowym wy przeszliście? Macie jakieś ulubione? 

2 komentarze:

  1. Przyznam, że jeszcze nie przeszłam żadnego szlaku w tym parku. Wszystko przede mną.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście! Jest tyle pięknych miejsc do zobaczenia! :)

      Usuń

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!