września 27, 2017

AUSTRIA
BAD HOFGASTEIN - UROKLIWE MIASTECZKO U PODNÓŻY ALP

Austria może poszczycić się wieloma wspaniałymi ośrodkami narciarskimi. Wszyscy znają Ischgl, Sölden, Zell am See Kaprun Kitzbühel, Obertauern, Schladming... a Dolinę Gastein? Jeśli nie znacie to warto ją poznać! W jednym z miasteczek regionu - malowniczym Bad Hofgastein - spędziłam kilka ostatnich dni zimy... pierwszych dni wiosny. I Wam też polecam się tam wybrać (i to o dowolnej porze roku). Dlaczego? Zapraszam do lektury!

Bad Hofgastein to niewielkie miasteczko (liczące około 6 tysięcy mieszkańców) w Austrii, w kraju związkowym Salzburg, w powiecie St. Johann im Pongau. Leży około 98 kilometrów od Salzburga i około 9 kilometrów od Bad Gastein najbardziej znanej miejscowości regionu. Miasto ze względu na swoje położenie między górami i nad źródłami termalnymi jest znanym kurortem narciarskim, a jednocześnie uzdrowiskiem. Kurort różni się od typowych austriackich ośrodków jak Zell am See czy Ischgl – jest tutaj bardziej luksusowo i dużo spokojniej.


CZYTAJ WIĘCEJ >>
NA NARTY W AUSTRII - BAD GASTEIN

Kolejną miejscowością w austriackiej Dolinie Gasteinertal – położoną około 9 kilometrów od Bad Hofgastein (które opisywałam tutaj) jest Bad Gastein. (Można się w tych nazwach zamieszać :)) Miasteczko leży w Austrii, w kraju związkowym Salzburg, w powiecie St. Johann im Pongau. Dzięki położeniu w Wysokich Taurach, na wysokości 1002 metrów, Bad Gastein stało się znanym kurortem narciarskim, natomiast bliskość gorących źródeł (cieplic) sprawiła, że powstały tutaj termy kwalifikujące tereny jako uzdrowiskowe.

Region Bad Gastein uznawany jest za jeden z lepszych ośrodków narciarskich Austrii. Jeśli, więc szukacie ciekawego miejsca na zimowe szaleństwa świetnie trafiliście. Ale niekoniecznie tylko dlatego warto wybrać się na urlop do Bad Gastein...


CZYTAJ WIĘCEJ >>
 
ILE KOSZTUJE WYJAZD DO AUSTRII - CENY W AUSTRII

Wyjazd do Austrii niestety nie należy do najtańszych. Zazwyczaj jedziemy tam autem, co wiąże się z dość wysokimi kosztami podroży, a Austria jako kierunek turystyczny też nie jest tania. Jakie są koszty wyjazdu do Austrii? Oczywiście odpowiedź będzie bardzo osobista, bo w większości zależy od standardu hotelu jaki wybierzemy i atrakcji na jakie się nastawiamy... postaram się jednak przybliżyć ceny poszczególnych składowych wyjazdu, aby pomóc Wam w planowaniu Waszych eskapad.


 CZYTAJ WIĘCEJ >>


Brak komentarzy:

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!