września 27, 2017

FUERTEVENTURA


FUERTEVENTURA - PIERWSZE WRAŻENIA


Kiedy pierwszy raz zobaczyłam z okna samolotu jedną z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich - Fuerteventurę - pomyślałam o tej planecie stworzonej przez moją wyobraźnię w dzieciństwie. Z góry Fuerteventura wyglądała jak wierna kopia tego co stworzyło się w mojej głowie... i chociaż potem okazało się, że na pustkowiach powstały luksusowe hotele, z otchłani oceanu wyłaniają się co chwila deski surfingowe i żagle, a na wyspę rocznie przebywa ponad 2 mln turystów, co daje więcej osób niż mieszkańców mają Malta, Czarnogóra i Cypr razem wzięte, to klimat wyspy nadal przypomina jakieś miejsce nie z tego świata. 


 CZYTAJ WIĘCEJ >>


OASIS PARK (FUERTEVENTURA) - OAZA RADOŚCI DLA RODZIN Z DZIEĆMI.


Oasis Park to ogromny ogród zoologiczno-botaniczny. Park o powierzchni około 80 hektarów składa się z części przyrodniczej, gdzie można oglądać przeróżne odmiany roślin ze wszystkich zakątków świata (palmy, kaktusy i inne tropikalne okazy) i części ze zwierzętami, gdzie można podziwiać m.in. żyrafy, lemury, krokodyle czy wielbłądy. Jest to bez wątpienia najlepsza atrakcja na Fuerteventurze dla rodzin z dziećmi. Chociaż nie tylko dla nich! 


CZYTAJ WIĘCEJ >>KTÓRY KURORT NA FUERTEVENTURZE WYBRAĆ NA WAKACJE?Jak już wspominałam (tutaj) Fuerteventura to idealne miejsce na wakacje prawie dla każdego. Dziewicze pustynno-wulkaniczne krajobrazy, przepiękne plaże, nowoczesne hotele z opcją All Inclusive, doskonała kuchnia kanaryjska... to tylko niektóre z powodów dlaczego warto tutaj przylecieć. Mimo, że wyspa nie jest bardzo duża (ok. 1600 km2 i 100 km długości) to jest dość zróżnicowana pod kątem atrakcji i walorów poszczególnych kurortów turystycznych. Po wyborze wyspy na kierunek wyjazdu, a przed wyborem hotelu, warto się więc zastanowić, który kurort najlepiej spełni Wasze, konkretne wymagania.

Największe kurorty turystyczne Fuerteventury to Costa Calma, Corralejo, Morro Jable i Caleta de Fuste. Mniejsze to m.in. Tarajalejo, Esquinzo i Jandia.CZYTAJ WIĘCEJ >>

1 komentarz:

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!