Hotel AD Gallias (Bard - Dolina Aosty - Włochy) - opinia

Podczas mojego wyjazdu do Doliny Aosty (czytaj tutaj) dwie noce spędziłam w hotelu AD Gallias w miejscowości Bard (czytaj tutaj).  Ad Gallias to hotel 4 gwiazdkowy, pięknie usytuowany u podnóży fortecy Bard i zabytkowego miasta Borgo di Bard. Hotel zlokalizowany jest w starym, odrestaurowanym budynku i zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach łączy w sobie historię z nowoczesnością. Z większości pokoi roztacza się piękny widok na góry, rzekę Dora Baltea i dominujący w krajobrazie Forte di Bard.

Ad Gallias to mały hotel, z jedynie 18 pokojami. Wszystkie są eleganckie, urządzone w sposób nowoczesny, ale silnie nawiązujący do wcześniejszego wystroju budynku. Wszystko utrzymane jest w brązowej tonacji, a elementy takie jak okiennice, poręcze balkonu czy drzwi do szafy nie były zmieniane, by nadać pokojowi klimat pobytu w dawnych czasach. Bardzo urzekło mnie to w hotelu, bo gdyby taka płynność nie została zachowana, hotel za mocno kontrastowałby ze średniowiecznym miasteczkiem go otaczającym.
W pokoju na pewno znajdziecie wszystko, czego będziecie potrzebowali w trakcie pobytu. Pokój jest bardzo czysty, niezbyt przestronny, ale wystarcza, dla tych, którzy traktują go tylko jako miejsce noclegu. Otrzymacie oczywiście komplety ręczników i kosmetyków. W pokoju jest także telewizor, mini bar i telefon. Zdjęcia były robione "na szybko", bo za mną była dość emocjonująca i jednocześnie męcząca podróż, więc niestety nie oddają w pełni klasy i standardu hotelu. Jestem jednak pewna, że zarówno ze standardu hotelu jak i obsługi będą zadowoleni nawet najbardziej wymagający klienci. W cenę noclegu wliczone jest bezpłatne Wi-Fi i śniadania. Śniadania są w formie bufetu - świeże pieczywo, sery, wspaniała wędlina (jadłam tutaj jedną z lepszych włoskich szynek typu prosciutto cotto), owoce, płatki z mlekiem lub jogurtem, ciasta, croissanty... Naprawdę ogromny wybór. Do tego można zamówić ciepłą jajecznicę, omlet lub naleśniki i oczywiście kawę lub herbatę. 

Warto też zjeść kolację w hotelowej restauracji. Ceny nie są najniższe, ale serwowana jest typowa kuchnia Doliny Aosty, do której dobierane jest odpowiednie wino z pokaźnej restauracyjnej winnicy. Jeśli nie chcecie jeść kolacji, do restauracji można zejść tylko na lampkę wina. Warto jednak przy kwaterowaniu poinformować recepcjonistę o chęci skorzystania z restauracji, bo miejsca w niej są często zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Menu i listę win można znaleźć tutaj

W hotelu znajduje się też część SPA - Ad Aquas. Można tu skorzystać m.in. z sauny, tureckiej kąpieli lub wykupić cały pakiet zabiegów SPA lub Wellness. Zabiegi i ceny opisane są tutaj

Jedynym minusem hotelu jest brak parkingu. Można zaparkować na ulicy naprzeciwko hotelu (przy przystanku autobusowym) - wtedy parking jest darmowy, ale jest tam tylko kilka miejsc. Druga alternatywa to parkowanie w Forte di Bard (znajduje się ok. 2 minuty spaceru od hotelu). Tam parking jest niestety płatny - osobno płacona jest stawka nocna, osobno dzienna. Warto zapoznać się z cennikiem zanim zaparkujecie. 

Jeśli już mówimy o lokalizacji to hotel jest idealnie położony dla tych, którzy chcą zwiedzać Bard. Znajduje się na samym dole miasteczka - po drugiej stronie ulicy jest rzeka Dora Baltea i przerzucony przez nią rzymski most prowadzący do miejscowości obok - Hone. Jeśli pójdziemy w drugą stronę, pod górę będziemy spacerować po starym miasteczku Borgo di Bard (czytaj tutaj). Dosłownie po 10 minutowym spacerze docieramy natomiast do panoramicznej kolejki, którą wjedziemy na Forte di Bard (czytaj tutaj). Ponieważ Dolina Aosty jest małym regionem to hotel można potraktować też jako bazę wypadową do zwiedzania Valle d'Aosty (ja tak właśnie zrobiłam). Jest blisko autostrady, więc łatwo stamtąd dojechać do miasta Aosta, a także dalej do Courmayer lub w drugą stronę do Breuil-Cervinii (czytaj tutaj). 

Więcej o hotelu możecie przeczytać na jego oficjalnej stronie - http://www.hoteladgallias.com/index.php/en/, na portalu TripAdvisor - http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1162417-d1159056-Reviews-Hotel_AD_Gallias-Bard_Valle_d_Aosta.html  (hotel otrzymał Certyfikat Jakości od portalu) lub na portalu Booking.com (tutaj), gdzie można też dokonać rezerwacji hotelu.


Przeczytaj też:

Forteca w Bardzie (Dolina Aosty) 

Komentarze

REKLAMA

Najpopularniejsze posty: