września 27, 2017

LANZAROTE


PLANUJESZ WYJAZD NA LANZAROTE? TO 10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED ZAKUPEM WYCIECZKI!


Hiszpańska wyspa Lanzarote to (tak jak już pisałam tutaj) wyjątkowe miejsce na ziemi. Ciemne wulkaniczne wzniesienia, białe domki, endemiczna roślinność i granat otaczającego wyspę oceanu tworzą niepowtarzalny, klimatyczny widok! Naprawdę nietrudno się w tym krajobrazie zakochać!

Lanzarote nie jest jednak na pewno miejscem dla każdego. Wspominałam już, że na Lanzarote nie jedzie się do luksusowych hoteli z All Inclusive (chociaż jeden czy dwa takie tu są), nie jedzie się imprezować, ani palić skóry na miedziany kolor na plaży. Na Lanzarote jedzie się odkrywać... I dobrze jest wcześniej wiedzieć gdzie pojechać i co zobaczyć, żeby w pełni wykorzystać chwile spędzone na wyspie.

Pisałam już o historii wyspy i najważniejszych informacjach o niej (tutaj) i o atrakcjach turystycznych, które będąc na Lanzarote trzeba zobaczyć (tutaj i tutaj). Ten wpis ma na celu odpowiedzieć na pytania, które od razu nasuwają się, gdy w głowie klaruje się pewien kierunek wyjazdu. Czy ta wyspa to miejsce na wakacje dla mnie? Kiedy wylecieć? Który kurort wybrać? Co można robić na miejscu? I tym podobne... Takie zestawienie informacji, które mogą pomóc Wam zdecydować czy wybrać się na Lanzarote czy nie. W sumie może od takiego wpisu powinnam w ogóle zacząć? Na pewno wy powinniście! Przeczytajcie o 10 rzeczach, które trzeba wiedzieć przed zakupem wycieczki na Lanzarote. A jeśli po tym wpisie nadal chcecie lecieć zapraszam do czytania reszty moich przemyśleń!CZYTAJ WIĘCEJ>>

 


LANZAROTE - WYSPA, GDZIE NATURA I SZTUKA ZWYCIĘŻYŁY Z MASOWĄ TURYSTYKĄ

Lanzarote jest jednym z piękniejszych miejsc jakie na razie widziałam na świecie! To wyspa, gdzie natura i sztuka zwyciężyły z masową turystyką. Gdzie czas jakby się zatrzymał. Nie ma tu typowych dla miejsc turystycznych hotelowych molochów, nie ma krzykliwych reklam, ani żyjących nocą promenad turystycznych. Są za to: wszechogarniająca cisza, przepięknie wulkaniczne krajobrazy, nietypowa roślinność, niesamowicie gościnna społeczność, wspaniałe jedzenie, melancholijna atmosfera wręcz nie do opisania... Znany reżyser Pedro Almodóvar, który na Lanzarote kręcił film „Przerwane objęcia”, powiedział:

„Wyspa mnie urzekła. Nigdy wcześniej nie widziałem w naturze tak dramatycznych barw. Dla mnie to nie był pejzaż, lecz nastrój, czy też charakter.” 


CZYTAJ WIĘCEJ >>
ATRAKCJE, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ NA LANZAROTE! 10 RAZY "MUST SEE"! - CZĘŚĆ 1

Lanzarote to raj dla wszystkich lubiących zwiedzać, odkrywać i fotografować. Wyspa jest przepiękna! Jej czarne wulkaniczne krajobrazy, granat oceanu, zieleń jeziora przybrzeżnego Charco de los Clicos, biel domów, błękit okiennic i dachów, białe stożki soli w fabrykach Salinas i w końcu kolorowa roślinność – palmy, kwiaty... Niesamowita feeria i intensywność barw! Z Lanzarote jest tak, że na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Tutaj nie potrzeba Photoshopa, ani filtrów z Instagrama. Sama wrzucałam niedawno zdjęcie z Jardin de Cactus i po przetestowaniu wszystkich ulepszeń stwierdziłam, że najpiękniej było na samym początku. #nofilter <3 Teraz, w czasach kiedy zobaczenie czegoś równa się zrobieniu w tym miejscu serii zdjęć na pamiątkę (Czytaliście felieton w National Geographic mówiący, że „pod hasłem must see często kryje się must photo”?), cecha fotogeniczności danej destynacji turystycznej wydaje się szczególnie ważna. Lanzarote ma „to coś””. Światło pada tutaj korzystniej, kontrast kolorystyczny jest tak mocny, że nie trzeba go poprawiać, a widoki gdziekolwiek by nie spojrzeć zapierają dech w piersiach. Jeśli lubicie zwiedzać i utrwalać swoje wspomnienia aparatem czy telefonem, Lanzarote powinno Was zachwycić.CZYTAJ WIĘCEJ>>

ATRAKCJE, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ NA LANZAROTE! 10 RAZY "MUST SEE"! - CZĘŚĆ 2


We wcześniejszym poście opisałam pierwsze 5 atrakcji "must see" na Lanzarote (TUTAJ), czas na drugą część opowieści. Tym razem bez dłuższych wstępów...


CZYTAJ WIĘCEJ >>

CESAR MANRIQUE - TO ON STWORZYŁ LANZAROTE

Pisząc o Lanzarote nie sposób nie wspomnieć o człowieku, dzięki któremu wyspa wygląda obecnie tak jak wygląda (zobacz: Atrakcje, które trzeba zobaczyć na Lanzarote - część 1 i część 2). To Cesar Manrique, artysta abstrakcyjny (malarz, rzeźbiarz, architekt, ekolog, projektant krajobrazów – artysta wszechstronny) który za cel swojej pracy postawił sobie zrobienie z ukochanej wyspy – Lanzarote – raju na ziemi! I udało mu się!


CZYTAJ WIĘCEJ >>

Brak komentarzy:

Cieszę się, że moje przemyślenia Cię zainspirowały! :) Wpadaj częściej! Do usłyszenia!